Wyciągi spalin

Wyciągi pojedyncze

Wyciągi spalin tego typu stanowią najprostsze rozwiązanie problemu usuwania spalin samochodowych bezpośrednio z rury wydechowej pojazdu stojącego na stanowisku serwisowym. Urządzenie składa się z 5 zasadniczych elementów:

  • wentylatora
  • kielicha obrotowego
  • wspornika ściennego
  • węża elastycznego z ssawką stalową
  • podwieszenia gumowego lub balansera

Wyciągi bębnowe

Instalacje wykonane z wykorzystaniem bębnów odciągowych są najbardziej popularnym i efektywnym sposobem pozbycia się niebezpiecznych spalin samochodowych z warsztatów. Bębny mogą być montowane zarówno pod stropem jak i na ścianie. Prosta obsługa, ergonomiczne i ekonomiczne rozwiązania oraz bardzo wydajne usuwanie spalin to ich podstawowe zalety. Ścienne lub stropowe montowanie odciągu pozwala na dobrą organizację stanowiska pracy. Urządzenie składa się z 3 zasadniczych części:

  • wentylatora
  • bębna z mechanizmem zapadkowym
  • węża elastycznego z ssawką stalową

Wszystkie bębny wyposażone są w węże o dużej wytrzymałości termicznej oraz w mechanizm zatrzymujący wąż w żądanej pozycji. Wąż zwija się automatycznie po odchyleniu od pozycji spoczynkowej.

Wyciągi szynowe

Szynowe wyciągi spalin są odciągami stosowanymi bądź zamiennie do tradycyjnych stacjonarnych wyciągów spalin bądź jako wyciągi do stanowisk przejezdnych. Standardowo wyciąg składa się z profilu szyny o dowolnej długości co 2,5metra, co najmniej jednego wózka z wężem i ssawką oraz wentylatora. W opcji dostępny jest balanser oraz automatyczne wypięcie.

Wyciągi szynowe ALU

Szyna wyciągowa typu przewidziana jest do stosowania zarówno na stanowiskach przejazdowych jak i stacjonarnych. Szyny te zostały zaprojektowane do obsługi samochodów osobowych, ciężarowych, pojazdów specjalnych, czołgów, lokomotyw spalinowych a także do pracy na hamowniach podwoziowych. Szyna może zostać zamontowana zarówno wzdłuż stanowisk (wzdłuż kanału przeglądowego, torowiska, etc.) jak również za rzędem ustawionych obok siebie pojazdów (jako szyna poprzeczna). Szyna spełnia podwójną rolę jako tor jezdny dla wózka z wężem i ssawką oraz jako kanał wentylacyjny odprowadzający spaliny.

Wyciągi szynowe Technorail

Szynowy wyciąg spalin TECHNORAIL jest urządzeniem przewidzianym dla stacjonarnych stanowisk serwisowych samochodów osobowych oraz ciężarowych. Najczęściej montowana jest za rzędem podnośników lub wzdłuż kanału serwisowego. Zamontowany na szynie wózek z wężem i ssawką, manualnie przesuwa się do stanowiska, które aktualnie potrzebuje wyciągu spalin. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć ilość zamontowanych urządzeń, co upraszcza instalację i redukuje koszty inwestycji. Zastosowanie np. dwóch wózków umożliwi obsługę dwóch pojazdów jednocześnie lub jednego pojazdu z podwójnym układem wydechowym.

Shopping Cart